EP nario L.Mažylio viešnagė

Biržęlio 3 -osios rytą gimnazijoje lankosi Europos parlamento narys Liudas Mažylis.
Prof. dr. L. Mažylis – Lietuvos mokslininkas, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, politikos ir visuomenės veikėjas, chemijos mokslų daktaras, vėliau tokį pat mokslo laipsnį apsigynęs vadybos ir administravimo srityje, Kauno miesto tarybos deputatas, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys, apdovanotas Lietuvos pažangos premija ir ordinu „Už nuopelnus Lietuvai” Komandoro kryžiumi.
EP narys kalbėjo apie įtemtą geopolitinį lauką,migrantų klausimus,sankcijų paketus,aplinkosaugos problemas ir kitas šiandienos aktualijas.
Kai Vokietijos diplomatiniame archyve surado 1918 m. Vasario 16-osios aktą, Liudo Mažylio vardas tapo puikiai žinomas kiekvienam lietuviui. Surastas Lietuvos Tarybos nutarimas dėl Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo rankraščio originalas lietuvių ir vokiečių kalbomis su 20 signatarų parašais, parašytas dr. Jurgio Šaulio ranka, tapo istoriniu įvykiu ne tik jo, bet ir visos Lietuvos gyvenime.
Vasario 16-ąją į Europos kultūros sostinę Kauną atkeliavo ilgai lauktas svečias – Lietuvos Tarybos nutarimas dėl Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, pasirašytas 1918 m. vasario 16 d. Vilniuje. Dokumentas eksponuojamas istoriniuose Prezidento rūmuose Kaune iki lapkričio mėnesio.Tai unikali galimybė aplankyti Europos kultūros sostinę bei istorinę prezidentūrą.
Profesorius padovanojo gimnazijai Akto kopiją. Džiaugiamės šia akimirka

Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazija