Diskusija su Sacharovo premijos laureatais

Šiandien, gruodžio 16 d. Baltarusijos opozicijai, kurią atstovauja protestuotojai prieš neteisėto prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimą ir opozicinio judėjimo lyderiai: Sviatlana Cichanouskaja, Sviatlana Aleksijevič, Maryja Kalesnikava ir kiti, įteikiama disidento Andrejaus Sacharovo vardu pavadinta premija.
Sacharovo premija – kasmetinė premija, kurią Europos Parlamentas skiria išskirtinėms asmenybėms ir organizacijoms, kovojančioms prieš priespaudą, neteisybę ir nepakantumą. Premija, pavadinta disidento Andrejaus Sacharovo vardu – viena iš Europos Parlamento priemonių, skirtų skatinti žmogaus teises ir demokratiją visame pasaulyje. Ji buvo įsteigta 1988-aisiais siekiant pagerbti asmenis ir organizacijas, ginančias žmogaus teises. Laureatus išrenka Europos Parlamento pirmininkas ir politinių frakcijų lyderiai (Pirmininkų sueiga). Premijos dydis – 50.000 eur.
Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos MEPA jaunieji ambasadoriai prisijungė ir stebėjo nuotolinę jaunimo diskusiją su 2020 m. Sacharovo premijos laureatais.

Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija