Diskusija „Kam ir kodėl turime mokytis, jei yra dirbtinis intelektas?”

Balandžio 10 dieną turėjome progą dalyvauti regioniniame MEPA renginyje „Kam ir kodėl turime mokytis, jei yra dirbtinis intelektas?”, kurį organizavo Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija ir Europos Parlamento biuras Lietuvoje.

Renginio metu gvildentos įvairios problemos, tačiau visos jos susijusios su dirbtinio intelekto iškilimu, kuris yra itin aktualus ne tik plačiajai visuomenei, tačiau labiausiai jaunimui. Buvo prisiminta ir tai, jog šiemet Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą sukaktis – 20 metų! Akcentuoti ir artėjantys Europos Parlamento rinkimai. Pranešimus skaitė Europos Parlamento biuro Lietuvoje vadovė Daiva Jakaitė bei lektorius Šarūnas Dignaitis.

Dalyvavusių mokyklų MEPA komandos turėjo parengti pristatymą, kurio tema – Lietuva ir ES po 20 metų. Skatinta, kad mokiniai parodytų savo viziją, kokią Lietuvą ir ES mato. Mūsų mokyklos komanda nusprendė, jog pasitelksime DI, konkrečiau – ChatGPT 3.5. ChatGPT atsakė, jog mato gilesnį bendradarbiavimą ir integraciją su ES, Lietuva gali būti informacinių technologijų centras, tačiau numato ir problemų, tokių kaip senėjanti visuomenė

Renginyje dalyvavo Europos Parlamento biuro Lietuvoje asistentas Irmantas Škėrys, kuris apibendrino renginį, šiandieninį pasaulį jaunimui palygindamas su švedišku stalu, ant kurio yra visko, tik reikia žinoti, ko tu nori!

Dėkojame už galimybę bendradarbiauti su kitų mokyklų MEPA komandomis!

Kviečiame pasekti mūsų „Instagram” paskyrą – @mepa_gabijieciai

Mažeikių Gabijos gimnazija