Debatai su kandidatais į Europos parlamentarus

Gegužės 17 dieną MEPA komandos nariai Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje stebėjo debatus su kandidatais į Europos Parlamentą.
Renginyje dalyvavo: Lukas Savickas (Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“); Jonas Vilionis (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga); Emilija Švobaitė (Lietuvos žaliųjų partija); Ramojus Girinskas (Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai)); Paulius Saudargas (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai); Marijus Čekavičius (Taikos koalicija (Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partija, Žemaičių partija)).
Debatų pradžioje kiekvienam kandidatui skirta minutė laiko pristatyti savo idėjas einant į Europos Parlamentą. Antrąjame etape pašnekovų laukė konkretūs, kiekvienam asmeniškai parinkti klausimai. Trečiame etape kandidatų laukė BLITZ klausimai apie Europos Sąjungą su tikslu patikrinti žinias apie ES ir EP. Viena iš pagrindinių debatų temų žemės ūkis ir žaliasis kursas. Kandidatai turėjo puikią progą išreikšti savo nuomonę bei poziciją šiomis temomis: transporto taršos mažinimu, dirbtinio intelekto grėsmė, keturių darbo dienų savaitė ir dar daugiau. Diskusijos metu netrūko skirtingų nuomonių bei ryškių emocijų proveržių.
Renginio pabaigoje susirinkusieji turėjo galimybę kandidatams užduoti klausimus sau aktualiomis temomis.

Jaunoji MEPA ambasadorė Vytė Kubaitytė

Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija