Ar žmogaus teisės ir laisvės yra realios?

Visuotinė žmogaus teisių deklaracija skelbia: „Visi žmonės gimsta laisvi ir lygūs savo orumu ir teisėmis. Jiems yra suteiktas protas ir sąžinė, ir jie turi elgtis vienas su kitu kaip broliai“. Mokiniai diskutavo, kokios žmonių laisvės yra svarbiausios. Paaiškėjo, kad jie supranta laisvės svarbą, vertina galimybę laisvai rinktis, daryti tai, ką nori, kas jiems svarbu.
MEPA ambasadoriai pristatė 5 – 10 kl.mokiniams parengtą stendą, skirtą priminti, kad Sacharovo premija skiriama tiems, kurie pasisako už pasaulį, kuriame laisvė taptų realybė visiems.
Tai gali būti: disidentai, politiniai lyderiai, žurnalistai, ar kiti pilietinės visuomenės aktyvistai, rašytojai, prieš kankinimus pasisakantys aktyvistai.
Europos Parlamentas skyrė 2023 m. Sacharovo premiją už minties laisvę Jinai Mahsa Amini ir judėjimui „Moterys, gyvenimas laisvė“ Irane.
Jina Mahsa Amini – Irano kurdė, kuriai tik ką buvo suėję 20 metų, kai ji netikėtai mirė 2022 m. rugsėjo 16 d. Ji buvo suimta ir sumušta Irano „moralės policijos“.
Tai – priminimas, kokia trapi yra laisvė.

Kauno Prano Daunio ugdymo centras