Alytaus gimnazijos bendruomenė džiaugiasi mokytojos Jovitos Žilinskienės sėkme eTwinning projektuose
Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos bendruomenė didžiuojasi savo anglų kalbos mokytoja eksperte Jovita Žilinskiene, kurios vykdomi eTwinning projektai sulaukia ne tik nacionalinio, bet ir Europos lygmens įvertinimo. Praėjusiais metais įgyvendinti projektai „Toward a Well-being Mindset“ ir „The Sounds of Our Lands“ buvo apdovanoti Nacionaliniu ir Europos kokybės ženkleliais, atkreipiant dėmesį į jų išskirtinę kokybę, inovatyvumą ir naudą mokiniams.
„Toward a Well-being Mindset“ – gerovės link per kūrybą ir bendradarbiavimą
Projektas „Toward a Well-being Mindset“ orientuotas į mokinių gerovės gerinimą, skatino juos tyrinėti fizinę, emocinę, socialinę ir intelektinę sveikatą. Dalyvaudami šiame projekte mokiniai kūrybiškai bendradarbiavo ne tik tarpusavyje, bet ir su partneriais iš keturių užsienio šalių. Jie kūrė elektroninę knygą „Intellectual Challenges“, naujienlaiškius, plakatus bei komiksus, o tradiciniai mokymo metodai buvo derinami su inovatyviomis technologijomis.
Įtraukiantys mokymo metodai skatino mokinių aktyvumą ir iniciatyvumą. Projekto veiklos leido mokiniams pažinti bendrą Europos kultūros paveldą, ugdė jų minkštuosius, kalbinius ir IKT įgūdžius. Projektas buvo puikiai integruotas į ugdymo procesą, o jo rezultatai tapo įkvepiančiu pavyzdžiu visai mokyklos bendruomenei.
„The Sounds of Our Lands“ – garsų ir tradicijų pažinimas
Kitas sėkmingas projektas „The Sounds of Our Lands“ nagrinėjo kultūrinius, gamtinius ir tradicinius mūsų gyvenimo aspektus. Pagrindinė projekto idėja – skatinti tarpkultūrinį supratimą ir draugystę. Mokiniai bendradarbiavo mišriose komandose, kuriose kūrė užduotis, dalijosi idėjomis ir mokėsi diskutuoti įvairiomis temomis. Jie sužinojo daugiau apie skirtingų šalių kalbas, tradicijas ir papročius, o kartu tobulino savo užsienio kalbų ir bendravimo įgūdžius.
Šio projekto metu mokiniai ieškojo garsų, kurie simbolizuoja jų kraštus, nagrinėjo partnerių tradicijas, istorijos ir kultūros paveldą. Vykdyti projektą buvo ne tik įdomu, bet ir naudinga: jis skatino dalyvių kūrybiškumą, ugdė kultūrinį supratimą ir gebėjimą dirbti komandoje.
Kokybės ženklelis – bendruomenės pastangų įvertinimas
eTwinning kokybės ženkleliai – tai įrodymas, kad projektai pasiekė aukštą nacionalinį ir Europos standartą. Šie apdovanojimai – ne tik mokytojos Jovitos Žilinskienės darbo pripažinimas, bet ir mokinių paskatinimas už jų pastangas, o visai gimnazijai – įrodymas, kad bendruomenė yra atvira europinei bendradarbiavimo kultūrai. Šie projektai įkvepia ne tik mūsų mokinius, bet ir visą pedagogų kolektyvą siekti daugiau.
Į ateitį su pasididžiavimu
Mokytoja Jovita Žilinskienė ir jos mokiniai jau eilę metų įrodo, kad tarptautinis bendradarbiavimas ir naujoviški metodai gali padaryti mokymąsi įdomų, įtraukiantį ir prasmingą. Mokyklos bendruomenė džiaugiasi mokytojos pasiekimais ir tikisi, kad šie projektai taps pagrindu naujoms iniciatyvoms, kurios ugdys jaunimą būti atvirą pasauliui ir inovacijoms. Europos Parlamentas remia bendradabiravimą ir gerosios patirties apsikeitimus.
Ugnė Polikovskytė,
jaunoji MEPA ambasadorė